Kvalifikácia na ME: O účasť medzi elitou zabojujeme v play off |

Kvalifikácia na ME: O účasť medzi elitou zabojujeme v play off

FOTO: SSTZ

Kvalifikácia na Majstrovstvá Európy družstiev mala na programe posledné zápasy v skupinovej fáze. Oba slovenské výbery hrali na domácej pôde.

Už pred duelmi bolo viac-menej v oboch prípadoch isté, že Slovensko pôjde z druhého miesta v skupine do play off dvojzápasu o účasť v elitnej skupine na ME, ktorá sa budú tento rok konať v Luxembursku.

Povinné víťazstvo s Estónskom zariadila trojica Pištej, Novota, Valuch, keď chalani nestratili ani set. Na lavičke bol pripravený Samuel Kalužný. Zverencom trénera Jaromíra Truksu čaká v play off silný súper, 11. a 18. apríla budú naši čeliť Anglicku.

Aj ženy sa predstavili na domácej pôde a bez dvoch najväčších opôr podľahli Taliankam. Najlepší výkon podala čerstvá majsterka Slovenska Eva Jurková, ktorá podľahla Veronike Mosconi až v piatich setoch. Mladé hráčky Tatiana Kukuľková a Nikoleta Puchovanová podali sympatický výkon, žiaľ, na body to tento raz nestačilo. Na lavičku sa dostali aj ďalšie dve mladé stolnotenistky Monika Uríková a Lucia Truksová.

Zverenkyne Valentíny Popovej podobne ako muži musia o účasť v elitnej divízii na ME bojovať v play off. O ich osude sa rozhodne v dvojzápase so Švédkami, hrať sa bude tiež 11. a 18. apríla.

 

Slovensko – Estónsko 3:0

PIŠTEJ Ľubomír – LIBENE Toomas 3:0 (6,4,3)

NOVOTA Samuel – SMIRNOV Aleksandr 3:0 (10,8,8)

VALUCH Alexander – LUŠIN Aleksandr 3:0 (4,5,4)

 

Slovensko – Taliansko 0:3

JURKOVÁ Eva – MOSCONI Veronica 2:3 (9,-4,-9,9,-9)

KUKUĽKOVÁ Tatiana – COLANTONI Chiara 1:3 (-6,-12,7,-9)

PUCHOVANOVÁ Nikoleta – PICCOLIN Giorgia 0:3 (-8,-7,-4)

1 Comment Already!

  1. Jan Jakubů st. píše:

    V zápase žien proti Taliansku mohli nastúpiť aj kadetky a nič by sa nestalo.Prehra 0:3 by aj tak nastala.Je mi lúto ,že reprezentančná trénerka nie je schopná postaviť družstvo,ktoré by aspoň prejavilo národnú hrdosť to je bojovnosť a drieť o každú loptičku do konca bodu.Už to ,že B.Balážovú nevedela doviesť z troch kvalifikačných bojov na olympiádu v Londýne svedčí o jej trénerskej nepripravenosti (atď) viesť Slovenské reprezentantky na medzinárodnej úrovni.Hlboko sa skláňam pred jej športovými úspechmi v minulosti ale to všetko ,čo k jej trénovaniu môžem povedať.Záverom môžem povedať,že viac ako 60 rokov je stolný tenis pre mňa šport číslo jedna a sledujem vďaka internetu skoro všetky svetové a europske podujatia.Tak ako som sa pred mnohými rokmi vyjadril k organizácii slovenských súťaží,mužských a ženských, k registrovanosti hráčov pod Slovenským zväzom a iné ,pomalu, ale isto dochádza na moje slova. Ten ,kto chce odpovedať na môj príspevok,nech aj povie koľko máme profesionálnych (platených) trénerov,od ktorých súťaží sú financovaní rozhodcovia,prečo niesú dotácie na majstrovsvá Slavenska pre pozvaných hráčov ,hráčky.Mohol by som pokračovať aj ďalej ,ale viacej zainteresovaných určite vie ,že každá funkcia na zväze by mala odvádzať aj poctivú robotu pre stolnotenisový šport.Vážení koľko ľudí je zainteresovaných do aktualizácií výsledkov uvádzaných každý týždeň na všetkých stupňoch majstrovských súťaží a zadarmo !!Môžem povedať ,že Slovensko má dosť financií aj na šport,len treba ich dôrazne žiadať a mať nároky ekonomicky zdôvodnené.

Pridať komentár