MSR dospelých: Tri zlaté pre Jurkovú, kráľom mužov Bai He |

MSR dospelých: Tri zlaté pre Jurkovú, kráľom mužov Bai He

Koniec uplynulého týždňa patril národným majstrovstvám dospelých. Slovenský šampionát si do svojej histórie zapísal nových víťazov!

Šampionátu sa nezúčastnili viacerí favoriti na zisk zlata. U mužov chýbal Wang Yang, o ženský titul nezabojovali Barbora Balážová ani Eva Ódorová. Ani jeden z tria Olympionikov sa tak divákom v Bratislave nepredstavil.

Mužská dvojhra napriek tomu sľubovala dramatickú zápletku. Topfavoritmi boli Bai He, či dlhoroční reprezentanti Pištej so Šeredom, no zabojovať mohli aj ďalší. Naznačil to aj decembrový kontrolák mužov, v ktorom sa do popredia začali dostávať mladší hráči.

Osemfinále priniesol dva zaujímavé duely. Najskôr čerstvý majster Európy Alexander Valuch, ktorý sa už v prvom kole potrápil so skúseným bývalým reprezentantom Vladimírom Jančim, nestačil na Thomasa Keinatha, a tak z hry o titul bol von. Výrazne sa natrápil Peter Šereda, ktorému vzdoroval až do poslednej loptičky Tibor Špánik, vekom ešte len junior. Vyrovnaný duel odohrali aj Kalužný s Kobesom, z postupu sa tešil mladší z dvojice.

Štvrťfinále prinieslo najväčšiu drámu v dueli Keinatha s Novotom. Thomas bol blízko k víťazstvu, v siedmom sete viedol 8:3, no nakoniec sa z postupu tešil Novota. V rovnakej fáze turnaja mal Kalužný na lopate Pišteja, predsa len šiel ďalej skúsenejší hráč. Bai He a Šereda postúpili suverénne, i keď prvý menovaný stratil dva sety s Figeľom.

Semifinále tak postavilo proti sebe štyroch najvyššie nasadených hráčov. Bai He ukázal so Šeredom, že tento rok si titul naozaj nechce nechať ujsť a po skvelom výkone zvíťazil 4:0. V zápase Pišteja s Novotom sa ujal vedenia 2:0 skúsenejší hráč, no Novota zápas otočil a vyhral 4:2.

O zlato tak bojovali hráči, ktorí mohli získať svoj prvý titul. Na konci sa tešil Bai He, ktorý ustál dôležitý moment vo štvrtom sete a zaslúžene tak vyhral 4:1.

Novú majsterku priniesla aj ženská dvojhra. Pri neúčasti dvoch topfavoritiek obhajovala titul Tatiana Kukuľková, no tá sa z pavúka porúčala už v osemfinále, keď sa jej do cesty postavila Monika Uríková z Považskej Bystrice.

Dvere sa tak otvorili dvojici rovesníčok Eve Jurkovej a Lucii Truksovej. Prvá menovaná prechádzala pavúkom poľahky a svoju dominanciu dokonala vo finále, keď zdolala Truksovú 4:0 a získala tak svoj prvý titul.

21-ročná Jurková sa stala najlepšou hráčkou celého šampionátu, keď spoločne s Truksovou ovládla aj štvorhru a triumfovala aj v mixe po boku Thomasa Keinatha.

Dvojhra mužov

Bai He – Novota 4:1 (8, 11, -9, 12, 8)

Dvojhra žien

Jurková – Truksová 4:0 (8, 7, 9, 4)

Štvorhra mužov

Pištej, Šereda – Péter, Kopányi 3:0 (13, 10, 7

Štvorhra žien

Jurková, Truksová – Grigelová, Kukuľková 3:0 (10, 9, 6)

Mix

Keinath, Jurková – M. Pavolka, Truksová 3:1 (8, -11, 8, 9)

1 Comment Already!

 1. Pavol Baláž píše:

  Evka Jurkova – zaslúžené trojnásobné víťazstvo, minimálne o triedu lepšia od ostatných
  Lucia Truksová – najväčšia bojovníčka, finále zaslúžené na Evku teraz nemala nádej do budúcnosti
  Monika Uríková – triumf pracovitosti
  Nika Púchovanová – chlapčenský forhend ak bol zahratý nad stolom boduje, ak hrá v zostupnej fáze loptičky má proti dobrej hráčke nevýhodu
  juniorky – žiadne prekvapenie, ak nerátam vypadnutie Kukulkovej, stabilná štvorhra Grigelová Kukulková
  kadetky – veľa nechýbalo a Lacenová mohla zamútiť vodu vyššie
  Najväčšie sklamanie – dievčence z Valalik nreprekročili svoj tieň. Tri kvalitné hráčky v jednom klube bez vážnej prípravy, snád k roku.
  Muži – mladí naháňajú starých , to je pozitívne.
  Bai He – zaslúžené víťazstvo
  Najmilšie prekvapenie Novota a Kalužný
  Stabilné výkony Pištej, Šereda možno únava materiálu strata koncentrcie ale iste je tam stále kvalita
  potešiteľné výkony chlapcov z Nitry
  Najväčšie sklamanie pre mňa Tonkovič

  Ak ste tam boli a máte prípadne iný názor napíšte ho. ´Dakujem.

Pridať komentár