Hlasy po záverečných súbojoch extraligy mužov! |

Hlasy po záverečných súbojoch extraligy mužov!

V piatok definitívne vyvrcholila extraliga mužov. Prečítajte si hlasy zástupcov jednotlivých klubov.

Hlasy po zápase

Jozef Kmeť, šéf SK Vydrany:„Aj keď konečné výsledky sú jednoznačné, oba zápasy boli vzácne vyrovnané. Veď viacero bodov sme získali v päťsetových bitkách. Náš súper nepredal kožu lacno a bojoval do poslednej loptičky. Myslím si však, že v tých kľúčových momentoch rozhodla vyššia kvalita našich hráčov a vyrovnanosť kádru. Vyhrali sme tak už tretí titul za sebou. Náš prvý titul bol neočakávaný, nikto nerátal, že v sezóne 2014/2015 pokoríme Holíč. Ten druhý sme získali pomerne ľahko, bratislavský Feromax pred rokom jednoducho na nás kvalitou nemal. Tento rok tak naši priaznivci už očakávali prvenstvo, o to to bolo možno ťažšie. Navyše sme naposledy prehrali v extralige ešte v januári 2015, a tak sme boli pasovaní za jasných favoritov. Šport je však nevyspytateľný a dopredu nič nemôžete vedieť, veď môže prísť strata formy hráčov, rôzne zranenia a podobné skutočnosti. Celkovo však vidím naše úspechy v zapájaní sa do európskych súťaží ako je Superliga či Európsky pohár. Veď krátko pred finále sme hrali semifinále Superligy s reprezentáciou Čiech do 21 rokov. Počínali sme si víťazne a navyše bol tento zápas výbornou prípravou našich hráčov na finále. Takže, vrelo doporučujem aj ostatným slovenským tímom.“

Petr Hlošek, manažér Hontianskych Trstian/Dudiniec: „Podľa môjho názoru to bolo krásne a vyrovnané finále v duchu fair-play. Gratulujem víťazom, my sme nedali kožu zadarmo, ale Vydrany boli lepším a v koncovkách šťastnejším tímom. V drese Vydrian potvrdil post jednotky Ukrajinec Didukh, náš Erik Illáš nebol naopak po zranení ešte 100-percentne fit, no napriek tomu podal dobrý výkon. Je to veľký hráč, som pyšný, že hrá za náš klub. Oba zápasy sa niesli vo výbornej diváckej kulise. V Dudinciach bolo 170 a vo Vydranoch asi 100 divákov a v oboch prípadoch sa povzbudzovalo férovo. Na záver by som chcel poďakovať našim verným fanúšikom za celoročnú podporu.“

Roman Grigel, tréner ŠK ŠOG Nitra: „Doma sme nastúpili pevne rozhodnutí nepripustiť ďalší zápas. Na chlapcoch bolo cítiť nervozitu, ale prvý sa jej zbavil Tibor a pomerne jednoznačne vyhral s Tušimom. Druhý bod po vyrovnanom priebehu pridal Kubo a začali sme veriť, že to dopadne dobre. Potom ale Števo podľahol výborne hrajúcemu Kostelníkovi a ten pridal v zápätí ďalší bod, keď odvrátil mečbal Ševecovi. Tibor Špánik si však s prehľadom poradil s Hruškom, Števo pridal štvrtý bod s Oráčom. V ďalšom stretnutí proti sebe nastúpili dovtedy neporazení Špánik a Kostelník. V stretnutí plnom kontraspinových výmen v piatom sete dominoval Tibor a tak spečatil naše víťazstvo a zisk bronzových medailí pre Nitru.“

Anton Hajduk, manažér MŠK VSTK Vranov nad Topľou: Prvý zápas – „Ďakujem všetkým aktérom za hodnotné športové výkony, ktoré nadchli našich fanúšikov. Napriek prehre odchádzali spokojní s tým, čo videli. Veria, že sa môže zopakovať scenár z Čadce. Stretnutie malo výbornú extraligovú kvalitu, množstvo dramatických koncoviek s našou neustálou snahou po víťazstve. Na medailové zápolenia sme sa pripravili zodpovedne. Nitrania nás prekvapili dobrou, sebavedomou hrou, hlavne v záveroch setov. Priebeh ovplyvnili prvé dve dvojhry. Peter Tušim nepremenil tri mečboly s Jakubom Ševecom a Martin Hruška viedol piaty set so Štefanom Pekom 6:1. Lukáš Kostelník nás svojim kvalitným výkonom a víťazstvom s Tiborom Špánikom vrátil do stretnutia. Poraziť hneď dvakrát Tibora Špánika a nevyhrať, to je veľká škoda. Verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo. Straší nás však posledná prehra v Nitre. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon a teším sa, že sa na extraligové stoly vrátil aj Daniel Oráč.“

Druhý zápas – „Blahoželám Nitre k 3. miestu. O ich víťazstvo sa podľa mňa zaslúžil tandem Grigel-Miko na lavičke. Odohrali sme dve úplne vyrovnané a dramatické stretnutia. Prvé som už hodnotil, kde vyhrali hostia naozaj šťastne. V druhom hral opäť prím Tibor Špánik. Získal aj víťazný bod, keď dokázal obrátiť z 1:2 aj zápas s Kostelníkom, pričom súčasne Martin Hruška viedol s Pekom už 2:0 a bez šance by určite nebol ani v poslednom zápase Daniel Orač proti Ševcovi. Práve body Ševca z oboch stretnutí nám v konečnom zúčtovaní chýbali. Škoda aj vynútenej neúčasti Daniela Orača v takmer celej sezóne. Najlepším zo všetkých hráčov v oboch stretnutiach bol určite náš Lukáš Kostelník. Všetkým našim hráčom, ako aj realizačnému tímu chcem poďakovať za poctivý prístup počas celej sezóny a som presvedčený, že oprávnene sme patrili k elite extraligy  v tomto súťažnom ročníku.“

Pridať komentár