Kvalifikácia na ME: Fantázia, Slovensko definitívne postúpilo cez bronzový tím z MS |

Peter Šereda.

Slovensko bude hrať na Majstrovstvách Európy družstiev mužov v elitnej Championships Division. Nič na tom nezmenila ani utorňajšia domáca prehra v odvetnom kvalifikačnom zápase s Anglickom.

Po výhre zverencov trénera Jaromíra Truksu v anglickom Prestone v pomere 3:1 bola postupová matematika jasná. Slovensko potrebovalo urobiť aspoň dva body, za istých okolností by stačil len jeden, v tom prípade by však prišlo k rátaniu pomeru setov.

V Bratislave šli do vedenia Angličania, keď Pištej v dramatickom zápase nestačil na Liama Pitchforda, 49. hráča sveta. Slovák však vyhral dva sety, čo opäť zviazalo ruky hosťujúcemu celku. V druhom zápase sa proti sebe postavili Šereda a 37. hráč sveta Paul Drinkhall. Slovák prehrával 2:0 a vyzeralo to, že Angličania pôjdu do trháku. Skúsený reprezentant a bývalý člen elitnej stovky sveta sa však vypol k skvelému výkonu a po nevídanej dráme otočil na 3:2 vo svoj prospech, keď v piatom sete čelil aj dvom mečbalom. Slovensko bolo v tomto momente krôčik od postupu, v treťom zápase musel Wang Yang vyhrať aspoň set. Podaril sa hneď ten prvý, Slovensko tak už v tomto momente prešlo cez bronzového medailistu z minuloročných majstrovstiev sveta. Wang nakoniec vyhral 3:0 a Slovensko viedlo 2:1.

Na skvelom úspechu Slovenska už nezmenili nič ani prehry Pišteja a Bai He, vďaka ktorým Angličania urvali víťazstvo, no v konečnom zúčtovaní sa tešili domáci hráči!

Na úspech mužov sa nepodarilo nadviazať ženám, ktoré po prehre 0:3 vo Švédsku nestačili na svoje súperky ani doma a prehrali 3:1.

Slovensko – Anglicko 2:3

PIŠTEJ Ľubomír – PITCHFORD Liam 2:3 (-4,9,5,-4,-9)

ŠEREDA Peter – DRINKHALL Paul 3:2 (-5,-9,8,10,10)

WANG Yang – WALKER Sam 3:0 (7,4,10)

PIŠTEJ Ľubomír – McBEATH David 1:3 (-9,-9,8,-8)

BAI He – PITCHFORD Liam 0:3 (-9,-9,-11)

Slovensko – Švédsko (ženy) 1:3

JURKOVÁ Eva – FEN Li  0:3 (-1,-5,-7)

TRUKSOVÁ Lucia – EKHOLM Matilda 0:3 (-4,-4,-1)

KUKUĽKOVÁ Tatiana – JONSSON Jennifer 3:2 (-9,7,6,-4,5)