Kvalifikácia na ME: Muži pokorili silné Anglicko |

Kvalifikácia na ME: Muži pokorili silné Anglicko

Peter Šereda.
ILUSTRAČNÉ FOTO: SSTZ

V utorok 11. apríla sa hrali prvé zápasy kvalifikácie na ME mužov, oba naše výbery cestovali na pôdu súperov.

Prvý súboj baráže o účasť v elitnej Championship divízii ME 2017 v Prestone nad Anglickom ovládlo Slovensko 3:1. Zverenci Jaromíra Truksu si tak vytvorili dobrú pozíciu pred domácou odvetou, ktorá je na programe v utorok 18. 4. v stolnotenisovej herni v bratislavských Krasňanoch.

Naši šli do vedenia vďaka Ľubomírovi Pištejovi, ktorý pokoril 37. hráča  sveta a anglickú jednotku Paula Drinkhalla 3:1 na sety. Vzápätí však bolo vyrovnané, keď Wang Yang podľahol v piatich setoch Liamovi Pitchfordov, 49. hráčovi sveta. Vedenie prinavrátil slovenskej reprezentácii Peter Šereda, ktorý zdolal Sama Walkera 3:1. O dôležitom triumfe Slovákov na pôde súpera nakoniec rozhodol Wang, ktorý si poradil s Drinkhallom 3:0 na sety.

Ženy nastúpili vo Švédsku bez Barbory Balážovej a na silný celok jednoducho nemali. Jediný set vyhrala Eva Ódorová, ktorá si merala sily so silnou Fen Li.

Majstrovstvá Európy sa uskutočnia v dňoch 13.-17. 9. Luxembursku. Na turnaji sa zúčastnia všetci účastníci kvalifikácie. V elitnej Championship division sa predstaví desať víťazov kvalifikačných skupín, plus piati víťazi baráže a Luxembursko ako organizátor podujatia. K Championship division tak majú veľmi blízko naši muži, ženy sú už prakticky mimo hry, doma by sa museli postarať o zázrak.

 

Kvalifikácia ME 2017

Anglicko – Slovensko 1:3

Drinkhall – Pištej 1:3 (8,-7,-6,-4)

Pitchford – Wang Yang 3:2 (5,-7,-7,7,8)

Walker – Šereda 1:3 (-7,9,-13,-10)

Drinkhall – Wang Yang 0:3 (-8,-8,-4)

 

Švédsko – Slovensko 3:0

Ekholm – Jurková  3:0 (8,3,6)

Fen Li – Ódorová 3:1 (4,-9,11,6)

Bergstrom – Truksová 3:0 (2,5,2)

4 komentáre Already!

 1. Jozef Peterko píše:

  Ako musia skoncit muzi aby postupili? Prehrat 2:3 staci? Ked prehraju 1:3 ako to bude?

 2. tom píše:

  ak sa nemylim, malo by to byt takto: mozu prehrat 2:3 aj 1:3-v tomto pripade by ale rozhodoval zisk setov a pri rovnosti setov z oboch zapasov potom viac ziskanych lopticiek…0:3 posuva dalej anglicanov.
  toto ale nasi riesit nebudu,pretoze zapas opat zvladnu 😉

 3. Brano Kaluzny píše:

  Gratulujem chalani, skvely vysledok. Porazit medailistu z poslednych MS (v rovnakej zostave) na ich pode je vynimocne, taky vysledok sme uz davno v druzstvach nezazili.

 4. Milan Kánya píše:

  Super chalani.

Pridať komentár