Vydrany vyhrali, v infarktovom závere rozhodol Lelkeš |

Vydrany vyhrali, v infarktovom závere rozhodol Lelkeš

SK Vydrany – RC Varaždín 6:4

Kto neprišiel, resp. kto nepozeral live stream z finále Superligy mužov, môže ľutovať. Oleksandr Didukh, Zoltán Lelkeš, Samuel Novota a Péter Muskó sa postavili proti chorvátskemu Varaždinu v zložení Zeng Jia, Tomislav Zubcic a Ronald Redjep. V búrlivej atmosfére šli do vedenia hostia, ktorí v koncovke piateho setu ovládli štvorhru – Didukh, Muskó – Zeng, Zubcic 2:3. Po prvom kole dvojhier sa stav stretnutia vyrovnal. Didukh porazil Redjepa, Novota si poradil so Zubcicom, za hostí bodoval Zeng Jia cez Muskóa. Následne šli do dvojbodového trháku Chorváti, ktorí sa tak ujali vedenia 4:2! Domáci celok a trojnásobný slovenský majster sa však nevzdal.

Naopak, od tohto momentu získavali body už len Vydrany. Za stavu 4:4 zdolal Novota Redjepa 3:2, keď posledný set zvládol pomerne hladko – 11:5. Obrovská dráma sa však konala na vedľajšom stole. Lelkeš odvracal so Zubcicom dva mečbaly za stavu 9:10 a 10:11 v piatom sete. Podarilo sa a Lelkeš mal následne štyri mečbaly na víťazstvo Vydrian. Zubcic bol však proti, celkovú prehru odvrátil a pre zmenu si opäť on vybojoval ďalšie mečbaly. Pevnejšie nervy mal však nakoniec Lelkeš, ktorý vyhral 19:17 v piatom sete a Vydrany tak po kolektívnom výkone vyhrali 6:4.

Vydrany tak sú bližšie k Superligovému titulu, odveta sa hrá 30.4. o 13.30 h pri chorvátskych hraniciach v meste Sveti Martin na Muri.

Body za Vydrany: Didukh, Lelkeš a Novota po 2.