MS v Nemecku: Pištej sa postaral o senzáciu, ďalej aj Wang a Ódorová |

MS v Nemecku: Pištej sa postaral o senzáciu, ďalej aj Wang a Ódorová

Ľubomír Pištej

V popoludňajších hodinách obletela stolnotenisový svet senzačná správa z majstrovstiev sveta v Nemecku. Na našu radosť sa o ňu postaral slovenský hráč.

Ľubomír Pištej v prvom kole hlavnej súťaže prekvapujúca zdolal Kórejčana Jeoung-a v piatich setoch. Hráč SPG Linz viedol po setoch 12:10, 11:6 a 12:10 už 3:0 na sety. Štvrtý síce patril 12. hráčovi sveta, no Pištej prekvapenie dokonal, piaty set vyhral hladko 11:5 a postúpil medzi 64 najlepších hráčov sveta. V ďalšom kole sa stretne s Fínom Benedekom Olahom, 85. hráčom sveta.

Do ďalších bojov postúpil aj Wang Yang. Ten sa veľmi potrápil s Kazachom Gerassimenkom, no po výhre 4:3 ide ďalej. V druhom kole narazí Wang na hráča s takmer totožným štýlom, jeho súperom bude Grék Panagiotis Gionis.

Žiaľ, podobný úspech nezaznamenal náš ďalší dlhoročný reprezentant Peter Šereda. Pepo podľahol Nemcovi Franziskovi v štyroch setoch, no aj účasť v hlavnej súťaži sa počíta.

U žien si veľkou školou prešla mladučká Tatiana Kukuľková. Tá prekvapila už postupom do hlavnej súťaže, veď má stále len 16 rokov. Holanďanka Li Jie už bola však nad jej sily.

Paradoxne, na premožiteľku Kukuľkovej narazí v druhom kole Eva Ódorová. Tá v prvom kole porazila Španielku Saru Ramirez, a tak bude mať možnosť pomstiť svoju reprezentačnú kolegyňu.

V hlavnej súťaži tak máme zajtra ešte troch zástupcov. Kto podľa vás pôjde ešte ďalej?

Výsledky muži

Hlavná súťaž

1.kolo: Šereda – Franziska (GER) 0:4, Pištej – Jeoung (KOR) 4:1, Wang Yang – Gerassimenko (KAZ) 4:3.

2. kolo: Pištej – Olah (FIN), Wang Yang – Gionis (GRE).

Výsledky ženy

Hlavná súťaž

1.kolo: Ódorová – Ramirez (ESP) 4:1, Kukuľková – Li Jie (NED) 0:4.

2. kolo: Ódorová – Li Jie (NED).

1 Comment Already!

  1. Brano Kaluzny píše:

    Famozny vysledok Luba, gratulujem. Eva uz medzitym, bohuzial, prehrala. Inak, ako som ju videl trenovat v Blave, mali by ju natocit a ukazovat ako vzor treningoveho pristupu vsetkym mladym hracom. Skoda, ze ju mozno takto na Slovensku vidiet len raz za par rokov, kedze musi trenovat v Budapesti. Prave tieto vzory budu chybat nasim nadejam.

Pridať komentár