Pištej ovládol USA, v dramatickom finále zdolal Tao Wenzhanga |

Pištej ovládol USA, v dramatickom finále zdolal Tao Wenzhanga

Záber z finálového zápasu.

Slovenský stolnotenisový reprezentant Ľubomír Pištej sa v uplynulých dňoch zúčastnil prestížneho podujatia American Legal Net Cup Open v Los Angeles.

Ľubomír Pištej: „Turnaj som absolvoval vďaka pozvaniu od môjho sponzora JOOLA, ktorému ďakujem za túto príležitosť. Už tradične som sa v USA stretol s veľmi príjemnými a milými ľuďmi. Skupinovou fázou turnaja som prešiel poľahky. Náročná fáza pre mňa začala až vo štvrťfinále, kde som sa stretol s minuloročným víťazom Zhangom. Vyhral som 4:0 a už v semifinále som narazil na americkú jednotku a finalistu z výborne obsadeného US Open z decembra 2016. V zápase sme s Chenom striedali lepšie a slabšie chvíľky. Vyhral som 4:2 a každý set bol jasnou záležitosťou, či už v môj prospech alebo neprospech. Do finále proti Taovi som vstúpil podľa predstáv, prvé dva sety som mu nedal šancu. V treťom sete sa začala karta obracať. Tao dotiahol na 2:1, ale ja som odpovedal víťazným štvrtým setom. V piatom sete som prehrával už 5:10, dotiahol som na 10:10, ale následne som prehral 2 výmeny a dráma bola na svete. Tao začal hrať veľmi agresívne a jeho hra mi začala robiť obrovské problémy. Hladko vyrovnal na 3:3 a aj v rozhodujúcom siedmom dejstve začal výborne. Viedol už 3:0 a ja som musel celý set doťahovať. Za stavu 6:6 som pokazil relatívne ľahkú loptičku, Tao následne bodoval opäť. V koncovke som niekoľkými zázračnými údermi prinútil svojho súpera k chybám a otočil som z 6:8 na 11:8 a mohol som sa radovať z titulu na American Legal Net cup 2017. Po turnaji som mal možnosť prejsť si nádherne miesta v Los Angeles, či už Hollywood, Beverly Hills, Bel Air, Rodeo drive, Santa Monica či Malibu. Teraz sa už teším na cestu domov za rodinkou.“