Správa trénerky Čolovičkovej z tréningového kempu v Bielorusku |

Správa trénerky Čolovičkovej z tréningového kempu v Bielorusku

HODNOTIACA SPRÁVA Z TRÉNINGOVÉHO CAMPU A TURNAJA, 1.-7.5.2017, MINSK BIELORUSKO

Zúčastnené hráčky: Illášová Adriana, Činčurová Ema, Štullerová Eliška, Wiltschková Dominika, Vinczeová Laura, Bilkovičová Sára.
Trénerka:
Čolovičková Lucia.
Dátum: 1.-7.5.2017.
Miesto: Centrum olympijskej prípravy Dinamo, Minsk, Bielorusko.

Dňa 1.5.2017  o 11.10 odletela z Viedeňského letiska slovenská výprava minikadetiek na tréningový camp a turnaj do bieloruského Minska. Bolo to prvý krát, čo sme participovali na tejto akcii. V utorok sme sa pripojili do tréningového procesu, ktorý pozostával z dvoch fáz denne v objeme 4 hodiny za účasti hráčov z Bieloruska, Lotyšska, Litvy, Ruska a Gruzínska. Tréningová jednotka pozostávala v úvode z pohybovej prípravy, v hlavnej časti z kombinácií zameraných na techniku a pohyb v hracom priestore.

Druhý tréningový deň boli zaradené zásobníky, ktoré hádzali tréneri, ale aj samotní hráči navzájom. Hráčky mali možnosť spoznať odlišný systém, keďže tréningový proces viedla reprezentačná trénerka Bieloruska Alexandra Sipach. Dievčatá sa adaptovali rýchlo a dokázali zvládať nielen záťaž, ale aj obsah tréningovej jednotky. Kombinácie boli predovšetkým nepravidelné, s dôrazom na čo najvyšší počet opakovaní.

Tretí deň sme vkročili do turnaj Memorial A. Shkala za účasti viac ako 200 hráčov  z  Ruska, Lotyšska, Bieloruska, Gruzínska. Turnaj pozostával zo súťaže družstiev a jednotlivcov. Naše hráčky boli rozdelené do mix družstiev. Laura Vinczeová sa prebojovala so svojou bieloruskou spoluhráčkou Anastasiou Volkovou medzi osem najlepších. Oceňujem však výkony všetkých dievčat, keďže svoje zápasy dokázali v prevažnej väčšine vyhrať.

V súťaži jednotlivcov prešli všetky naše hráčky cez náročné skupiny a postúpili medzi 16 najlepších. Do druhého kola sa dostali Bilkovičová Sára a Illášová Adriana, ktorá nakoniec skončila na 4. mieste. Treba podotknúť, že všetky hráčky okrem Illášovej hrali o ročník vyššie. Napriek tomu sa dokázali presadiť. Bola to pre nich neoceniteľná skúsenosť, nakoľko 90 percent hráčok hralo s materiálom a čistým defenzívnym štýlom, s ktorým sa u nás dievčatá veľmi nestretávajú. Konkurencia bola vysoká, predovšetkým hráčky Bieloruska dominovali takmer vo všetkých kategóriách. Je potrebné tvrdo na sebe pracovať, hlavne na technike, rýchlosti a pohybe v hracom priestore ako aj taktickom myslení v hre, v čom sme trošku zaostávali.

Podrobná správa o jednotlivých hráčkach bude odovzdaná klubovým trénerom spolu s video záznamom. Je namieste poďakovať aj bieloruskej strane za perfektnú starostlivosť, atmosféru a tréningové podmienky ktoré nám vytvorili.

Lucia Čolovičková,
reprezentačná trénerka kadetiek a minikadetiek

Pridať komentár