MS v Nemecku: Pištej pokračuje vo víťaznom ťažení! |

MS v Nemecku: Pištej pokračuje vo víťaznom ťažení!

FOTO: SSTZ

Slovenský stolnotenisový reprezentant Ľubomír Pištej sa na majstrovstvách sveta v nemeckom Düsseldorfe, ktoré sa konajú v dňoch 29.5. až 5.6, prebojoval už medzi 32 najlepších hráčov. Zverenec Jaromíra Truksu si v stredajšom prvom kole hlavnej súťaže mužov senzačne poradil s 12. hráčom svetového rebríčka Kórejčanom Jeoung Youngsik-om 4:1 na sety.

Pred malou chvíľou prekonal hráč rakúskeho SPG Linz aj svoju druhú prekážku na šampionáte. Zápas síce začal lepšie 85. hráč sveta Fín Benedek Olah, keď viedol v prvej sade 9:5. Následne Pištej znížil na 9:6, no rozhodcovia nechali výmenu opakovať, nakoľko do kurtu spadla loptička z vedľajšieho stola. Fín však následne v rámci fair-play daroval Pištejovi bod na 9:6 a od tohto stavu to už bol Slovákov set. Vyhral ho 11:9 a bol tak v psychickej výhode.

Druhá sada patrila Olahovi. Vyhral ju 11:6 a začínalo sa takpovediac od začiatku. V treťom, veľmi dôležitom sete viedol Pištej už 10:8, no nakoniec využil až svoj piaty setbal a vyhral ho 15:13. Skúsený Slovák tak viedol 2:1 a keď vyhral aj štvrtý set pomerom 11:5, bol krôčik od senzačného postupu do tretieho kola.

Vo štvrtej sade to vyzeralo, že sa Fín ešte zmôže na obrat. Viedol 8:5, no sľubné vedenie stratil a Pištej nakoniec vyhral 11:9 a celý zápas 4:1.

Zverenca Jaromíra Truksu tak dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského stolného tenisu v posledných rokoch a môže ísť ďalej. V treťom kole ho čaká priechodný súper, čeliť bude buď Nemcovi Stegerovi alebo Maďarovi Lakatosovi.

„S Olahom to bol najmä taktický boj. Odohrali sme v poslednom období niekoľko zápasov a rozhodoval každý detail. Zvládol som to výborne takticky a aj keď zápas nebol pre divákov okulahodiaci, v tomto prípade platilo, že účel svätí prostriedky. V ďalšom kole ma čaká Maďar Lakatos, s ktorým som sa stretol iba raz. Bolo to už dávnejšie a i keď som ho vtedy zdemoloval, neprikladám tomu duelu veľký dôraz. Zajtra to bude úplne iný zápas,“ povedal krátko po víťazstve v druhom kole Ľubomír Pištej.

Hlavná súťaž – 2. kolo

Pištej – Olah (Fin) 4:1 (9, -6, 13, 5, 9)

7 komentárov Already!

 1. Bystričan píše:

  Ľubo super, tak sa reprezentuje Slovensko. Držím palce naďalej !

 2. Lubo Dudasik píše:

  Neviem,či celé Slovensko spí,okrem M.Bystričana ,ale náš junák môj menovec dosiahol fantastický úspech,po skvele zvládnutom/hlavne takticky/ výkone je v 32-jke na svetovom šampionáte,Ľubo držím palce aj proti Lakatošovi…

 3. peter t píše:

  Fantasticky vykon Pisteja. Sledujem poctivo kazde jeho video a pocinanie. Dufam ze da aj Lakatosa a ze si zguste potom aj na tvrdsich orieskoch.
  Slovenskooooooo!!!

 4. Pavol Baláž píše:

  Lubo držím palce. Super šanca pre Slovensko a hlavne pre teba. Drž sa.

 5. Noro Miko píše:

  Výborné výkony zatiaľ, len tak ďalej Ľubo.

 6. Robert Ferda píše:

  Vyborne Lubo , drz sa sleduje Ta cele Slovensko ako aj svet.

 7. Peter Nemček píše:

  Parádny úspech! Nech sa darí takto čo najďalej. Tí ktorí st. tenis aj hrajú vedia, že „priechodný súper“ je oveľa ťažší práve po predchádzajúcom nečakanom víťazstve. Nech to dopadne ďalej akokoľvek, malo by sa na to stále pozerať ako na nezmazateľný úspech. V správnych športových podmienkach a v slušnom prostredí môže mať Slovensko v budúcnosti viacej svetových hráčov.

Pridať komentár