MS v Nemecku: Pištej pokračuje vo víťaznom ťažení! |

MS v Nemecku: Pištej pokračuje vo víťaznom ťažení!

Slovenský stolnotenisový reprezentant Ľubomír Pištej sa na majstrovstvách sveta v nemeckom Düsseldorfe, ktoré sa konajú v dňoch 29.5. až 5.6, prebojoval už medzi 32 najlepších hráčov. Zverenec Jaromíra Truksu si v stredajšom prvom kole hlavnej súťaže mužov senzačne poradil s 12. hráčom svetového rebríčka Kórejčanom Jeoung Youngsik-om 4:1 na sety.

Pred malou chvíľou prekonal hráč rakúskeho SPG Linz aj svoju druhú prekážku na šampionáte. Zápas síce začal lepšie 85. hráč sveta Fín Benedek Olah, keď viedol v prvej sade 9:5. Následne Pištej znížil na 9:6, no rozhodcovia nechali výmenu opakovať, nakoľko do kurtu spadla loptička z vedľajšieho stola. Fín však následne v rámci fair-play daroval Pištejovi bod na 9:6 a od tohto stavu to už bol Slovákov set. Vyhral ho 11:9 a bol tak v psychickej výhode.

Druhá sada patrila Olahovi. Vyhral ju 11:6 a začínalo sa takpovediac od začiatku. V treťom, veľmi dôležitom sete viedol Pištej už 10:8, no nakoniec využil až svoj piaty setbal a vyhral ho 15:13. Skúsený Slovák tak viedol 2:1 a keď vyhral aj štvrtý set pomerom 11:5, bol krôčik od senzačného postupu do tretieho kola.

Vo štvrtej sade to vyzeralo, že sa Fín ešte zmôže na obrat. Viedol 8:5, no sľubné vedenie stratil a Pištej nakoniec vyhral 11:9 a celý zápas 4:1.

Zverenca Jaromíra Truksu tak dosiahol jeden z najväčších úspechov slovenského stolného tenisu v posledných rokoch a môže ísť ďalej. V treťom kole ho čaká priechodný súper, čeliť bude buď Nemcovi Stegerovi alebo Maďarovi Lakatosovi.

„S Olahom to bol najmä taktický boj. Odohrali sme v poslednom období niekoľko zápasov a rozhodoval každý detail. Zvládol som to výborne takticky a aj keď zápas nebol pre divákov okulahodiaci, v tomto prípade platilo, že účel svätí prostriedky. V ďalšom kole ma čaká Maďar Lakatos, s ktorým som sa stretol iba raz. Bolo to už dávnejšie a i keď som ho vtedy zdemoloval, neprikladám tomu duelu veľký dôraz. Zajtra to bude úplne iný zápas,“ povedal krátko po víťazstve v druhom kole Ľubomír Pištej.