MS v Nemecku: Pištej zrušil Lakatosa, čaká ho talent tisícročia |

MS v Nemecku: Pištej zrušil Lakatosa, čaká ho talent tisícročia

FOTO: SSTZ

Spanilá jazda slovenského stolnotenisového reprezentanta Ľubomíra Pišteja pokračuje. Tridsaťtriročný 156. hráč svetového rebríčka postúpil už do osemfinále dvojhry mužov na majstrovstvách sveta v Nemecku.

Po víťazstvách s 12. hráčom sveta Kórejčanom Jeoung Youngsik-om a Fínom Benedekom Olahom zvládol rodák z Prešova aj dnešný zápas, keď zrušil Maďara Tamasa Lakatosa hladko v štyroch setoch.

Prvé dve dejstvá vyhral Pištej hladko 11:5 a 11:7. Maďar ako tak potrápil Slováka v tretej sade, no Pištej ju zvládol a vyhrával 3:0. Vo štvrtom sete viedol zverenec Jaromíra Truksu už 4:1. Lakatosov tréner si vypýtal oddychový čas. Maďar vyrovnal na 4:4, no iniciatívu opäť prebral Pištej, vyhral 11:7 a celý zápas 4:0.

Hráč SPG Linz tak dokráčal už do osemfinále, kde ho čaká talent tisícročia, len 13-ročný Japonec Tomokazu Harimoto. Ten je vo svojom mladom veku jednotkou sveta starších žiakov i juniorov, medzi mužmi mu patrí 69. pozícia! Svoj obrovský talent potvrdzuje aj v Düsseldorfe, keď okrem iných vyradil šiesteho hráča sveta, krajana Juna Mizutaniho.

„V hlavnej hale pred takmer vypredaným publikom sa mi hralo veľmi dobre. Chytil som začiatok zápasu, rýchlo som viedol 7:0. Zo všetkých štyroch setov to bolo vyrovnané len v jednom. Aj ten som zvládol a ako prvý som sa tešil z postupu medzi najlepšiu svetovú šestnástku. V osemfinále ma čaká supertalent z Japonska. Dobre zrenegerujem a zajtra zabojujem o svoje miesto medzi absolútnou elitou,“ povedal Ľubomír Pištej.

 Výsledok 3. kola

Pištej – Lakatos (HUN) (5, 7, 9, 7)

4 komentáre Already!

 1. Vlado píše:

  bomba je slabé slovo, veľká gratulácia za famózny výsledok.
  Verím, že sa skúsenému matadorovi podarí niečo vymyslieť a osmička bude na svete;-)

 2. Harimoto píše:

  I am just 13 y.o. instead of fourteen as mentioned above. Pls correct it.

 3. Harimoto píše:

  Just get the luckiest draw i could just get. I will definitely beat Pistej by four sets to zero.

 4. Štefan Oravec píše:

  V prvom rade obrovská gratulácia.Malé SLOVENSKO má veľkého hráča. Takto nás prezentuje do celého sveta.Ďakujem.Trénoval som stolný tenis deti 35 rokov, viem čo je „drina“ aj talent aj peniaze aj šťastie.Ešte stále obdivujem a gratulujem celému štábu a hlavne hráčovi.

Pridať komentár