MS v Nemecku: Pišteja zastavil Japonec Harimoto |

MS v Nemecku: Pišteja zastavil Japonec Harimoto

FOTO: SSTZ

Spanilá jazda Ľubomíra Pišteja na majstrovstvách sveta v Nemecku je na konci. Rodák z Prešova dnes prehral v osemfinálovom zápase s Japoncom Tomokazum Harimotom v piatich setoch.

„S výkonom v tomto zápase nemôžem byť spokojný. Nehral som to, čo som si predsavzal. V dôležitých momentoch v každom sete mi rozhodcovia umelo a nezmyselne odpískali nesprávne podanie. So žiadnymi inými rozhodcami sa mi to nikdy nestalo. Niekedy je lepšie nezasahovať do vecí, ktorým človek nerozumie. Rozhodcovia to zvládli na jednotku. Japonsko je politicky silnejšie ako Slovensko a predsa len treba živiť mýtus o 13-ročnom talente tisícročia. Celkovo turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Porazil som troch výborných hráčov, veľa Slovákom doma som zmenil plány, zrušili dovolenky a sledovali moje zápasy. To je to prečo športovci hrajú a hrdo reprezentujú svoju krajinu,“ povedal Ľubomír Pištej.

Ľubo tak zopakoval výkon Milana Grmana z roku 1997, ktorý vtedy skončil na MS rovnako v osemfinále.

 

Výsledok mužov

Osemfinále: Pištej – Harimoto (JPN) 1:4 (-10, -8, -9, 9, -9)

5 komentárov Already!

 1. Vlado píše:

  Pištej si zaslúži absolutórium, v tak tesnom zápase chýbalo trošku viac winnerov (9:18 v LP neprospech), aj keď cez pohyblivého japonca sa winnery robili iba veľmi ťažko.
  Ako divákovi sa mi ale veľmi dobre pozeralo na vystúpenie dua hráč – tréner, špičková reprezentácia.
  Ešte raz všetky palce hore;-)

 2. Jano píše:

  Srdečne blahoželám Ľubovi a ďakujeme, že si nás reprezentoval. Veľká škoda je, že napr. Včera po postupe cez Lakatosa o tom ne informovala ani RTVS ani Markíza ani JOJ, veď na čo… stolný tenis je iba druhý na svete i na Slovensku čo sa týka registrovaných hráčov, je nás teda malo, čo by sme chceli informácie o stolnom tenise v TV….

 3. Andris Stanislav píše:

  Lubo je vzorom pre našu mládež.Len tí miesto pozerania na hru súperov pozerajú do mobilov
  a nezaujíma ich hra budúcich súperov.Viď turnaj v Senci a foto našich akože nádejí.Tí sa k Lu-
  bovi nepriblížia,ani keby im išiel oproti.

 4. Skala Ján píše:

  Ľubko je to super ,si proste kanón hral si fantasticky .Nerád kritizujem rozhodcov ,ale podľa mňa ťa poškodili , mohlo to byť vynikajúce ,ale aj tak je to skvelé .Držím vám všetkým palce . Stále mňa mrzí že som ta nenaviedol hrať v Holíči. Volil som návštevu majstrovstiev sveta v hokeji v Nemecku ,alebo stolný tenis v Nemecku . Tentokrát som to zvolil veľmi zle .Tak nabudúce

 5. Rasto píše:

  Ak sa uz niekto stazuje na tych par odpiskanych podani nesvedci to o tom ze mal navrch a teda to evidentne mytus nebude

  Ajked Pistej poskodeny mohol byt to nepopieram

Pridať komentár