Eurominichamps: Slováci nepostúpili do hlavnej súťaže, najvyššie skončili Uherík a Wiltschková |

Eurominichamps: Slováci nepostúpili do hlavnej súťaže, najvyššie skončili Uherík a Wiltschková

Dominika Wiltschková.

Francúzsky Schiltigheim bol v dňoch 25. až 27. augusta dejiskom neoficiálnych majstrovstiev Európy. Spolu 368 hráčov si to rozdalo v štyroch kategóriách – dievčatá a chlapci narodení v roku 2005 a dievčatá a chlapci narodení v roku 2006 a mladší.

Slovenskú výpravu tvorilo spolu desať hráčov. Na náklady zväzu štartovali Jakub Goldír, Kristián Uherík, Samuel Arpáš, Ema Činčurová, Dominika Wiltschková, Michaela Bitóová, na vlastné náklady si vo Francúzsku zahrali Roman France a Samuel Palušek a dievčatá Eliška Štullerová a Monika Šinkarová. Trénermi boli František Solár, reprezentačný kouč kadetiek a minikadetiek, ktorému vypomáhal pri chlapcoch Radoslav Blažek.

 Slovenské nádeje však na šampionáte neuspeli. Cieľom bola účasť aspoň niektorých hráčov v hlavnej súťaži – medzi 32 najlepšími hráčmi turnaja, žiaľ, ani jednému z nich sa to po dlhých rokoch nepodarilo. Najbližšie k pavúku boli Jakub Goldír, ktorý neprešiel cez záverečnú štvrtú fázu skupinovej časti, u dievčat sa krok od hlavnej súťaže prepracovali Dominika Wiltschková a Ema Činčurová.

 Všetci desiati hráči sa tak ocitli v úteche. Najvyššie to nakoniec dotiahla Dominika Wiltschková, ktorá skončila celkovo na 35. mieste (3. v úteche), a tak si vyslúžila aj bronzový kov za výkony v B pavúku. Spomedzi chlapcov podal najlepší výkon Kristián Uherík, ktorý obsadil 37. miesto.

Účastníkov turnaja prišiel pozdraviť aj Jacques Secrétin, legendárny francúzsky stolný tenista, ktorý si zapózoval aj s výberom Slovenska.

„Do Štrasburgu sme išli s cieľom mať v hlavnom pavúku dvoch chlapcov a dve dievčatá, konkrétne rebríčkové jednotky ročníkov 2005 a 2006. Žiaľ, tento rok sme boli bez zastúpenia v 32-ke. Detská sa snažili, počúvali, bojovali o každú loptičku, ale konkurencia je pred nami. Je to výsledok reálneho stavu u nás doma. Pevne verím, že ak prídu plánované systémové zmeny v podobe regionálnych výberov a stredísk, systematická práca už v kat. mini mini, výsledky sa dostavia. Máme talenty, len chce to trošku odvahy v podobe systémových zmien, ale i zmien v tréningovom procese. K európskej špičke mali najbližšie z chlapcov J.Goldír a K. Uherík, z dievčat D.Wiltschková a E. Činčurová. Veľmi slušne zahrali aj najmladší členovia výpravy r. 2007 M. Bitóvá a S. Arpáš, snaha nechývala ani ostatným členom výpravy,“ povedal na margo vystúpenie Slovákov tréner František Solár.

 

Umiestnenie Slovákov

Chlapci 2006 a mladší (115 účastníkov): 37. Kristián Uherík, 41.-48. Samuel Arpáš, Samuel Palušek.

Dievčatá 2006 a mladší (82 účastníčok): 35. Dominika Wiltschková, 57.-64. Michaela Bitóová.

Chlapci 2005 (97 účastníkov): 41.-48. Jakub Goldír, 81.-88. Roman France.

Dievčatá 2005 (74 účastníčok): 38. Ema Činčurová, 49.-56. Eliška Štullerová, 57.-64. Monika Šinkarová.

Dominika Wiltschková na stupňov víťazov (tretia zľava).

 

 

 

 

 

 

Zľava: Samuel Arpáš, Michaela Bitóová, Dominika Wiltschková, Ema Činčurová, Kristián Uherík.

3 komentáre Already!

 1. Štefan Oravec píše:

  NEVADÍ. GRATULUJEM. VEĎ V KAŽDOM ŠPORTE JE POTREBNÁ, SKÚSENOSŤ A ŠŤASTIE.

 2. Peter píše:

  No v našich podmínkách úspěch.. .

 3. Pavol Baláž píše:

  Pre mňa osobne je to krutá realita. Deti sa nekonfrontujú s najlepšími v Európe, nehrajú zápasy s lepšími hráčmi z vyšších kategórií, sú presvedčovaní o svojej výnimočnosti a hlavne systém prípravy je na jednoduché kombinácie na istotu. Tadiaľto cesta nevedie. Istota v riziku ak takto nebudeme hrať zabudnime na víťazstvá. Páni a dámy tréneri čo to tie deti učíte. Budíček.

  S pánom bohom Slovenský stolný tenis

  Ing. Baláž

Pridať komentár