ETTU Cup: Vydrany odštartujú svoju cestu Európou na domácej pôde |

ETTU Cup: Vydrany odštartujú svoju cestu Európou na domácej pôde

Stolnotenisový sviatok sa blíži. Najúspešnejší klub na Slovensku z posledných rokov, trojnásobný majster Slovenska a víťaz Superligy mužov SK Vydrany sa už pripravuje na prvú fázu ETTU Cup-u, ktorá sa hrá v dňoch 30.9. a 1.10.2017.

Mužstvo Jozefa Kmeťa to v minulej sezóne dotiahlo do tretej fázy druhej najsilnejšej súťaže v Európe, kde nestačilo po obrovskej dráme na ukrajinský celok Fortune Kyiv. V búrlivej atmosfére Vydrany prehrali 3:2 na zápasy, o oba body slovenského majstra sa vtedy postaral Samuel Novota.

Tentoraz začnú Vydrany svoju cestu Európou na domácej pôde. V Šamoríne – v Športcentre SAMARIA na adrese Veterná 494/18 Šamorín, kde sa odohrá skupina A, privítajú paradoxne spomínané mužstvo z Kyjeva, jeden portugalský a dva turecké kluby. Do ďalšej fázy turnaja postúpia dva najlepšie celky. Následne sa vytvoria štyri skupiny po štyri tímy, z ktorých opäť postúpia dva najlepšie celky do osemfinále.

V treťom stupni súťaže sa už bude hrať vyraďovacím systémom a práve tu sa do boja o celkový triumf zapojí aj druhý slovenský zástupca – Hontianske Trsťany/Dudince. Tím Petra Hlošeka bol do tretej fázy turnaja nasadený na základne postavenia hráčov vo svetovom rebríčku. Farby vicemajstra SR budú hájiť Ukrajinec Oleksandr Didukh, Erik Illáš a po dlhých rokoch sa v slovenskom mužstve objaví aj Michal Bardoň.

STRÁNKA ETTU CUP-U

 

Program SK Vydrany

30.9. o 14. h: SK Vydrany – SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ (TUR)

30.9. o 19. h: SK Vydrany – Fortune Kyiv (UKR)

1.10. o 10. h: SK Vydrany – CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE (POR)

1.10. o 14. h: SK Vydrany – Turk Telekom Ankara Spor Kulubu (TUR)

 

Predpokladané zostavy

SK Vydrany: Samuel Novota, Zoltán Lelkeš, Péter Muskó, Štefan Peko

Fortune Kyiv: Denis KALACHEVSKY, Bohdan KOHUT, Volodymyr LUSHNIKOV, Yevhen PRYSHCHEPA, Mykyta RUBAN, Bohdan SINKEVYCH.

CLUBE DESPORTIVO SAO ROQUE (POR): Vitor AMORIM, Tiago LI, Joni PEREIRA, Nuno HENRIQUES, Duarte MENDONCA, Tianming ZHAO.

SARKUYSAN SPOR KULÜBÜ: Denis Murat BEKIR, Sukru DERELI, Onur OKTAV, Mehmet Mahir ÖZBAYRAC, Enis CAN, Hasan DOGAN, Turgut POLAT.

TURK TELEKOM ANKARA SPOR KULUBU: Ahmed Ali Ahmed Salem (EGY), Karim Khaled Eleraky Elshaarawy (EGY), Irfan Tavukcuoglu (TUR), Peata Pirtskhalava (GEO), Mustafa Fahrettin Ekmekci (TUR), Muhammet Berat Alphan (TUR).

1 Comment Already!

  1. Štefan Oravec píše:

    GRATULUJEM ZO ŽIARU NAD HRONOM. TAKTIEŽ VŠETCI KAMARÁTI STOLNÝ TENISTY. OBY SOM NEZABUDOL KK – STÁLE HRAJÚCI SENIÓRI A SENIÓRKY SA PRIPÁJAJÚ. DRŽÍME PALCE.

Pridať komentár