ME v Luxembursku: Muži vyhrali, budú hrať o 13. miesto |

ME v Luxembursku: Muži vyhrali, budú hrať o 13. miesto

FOTO: SSTZ

Majstrovstvá Európy dnes pokračovali ďalšími súbojmi. Slovenskí stolní tenisti bojovali o umiestnenie. Muži sa stretli s Luxemburskom, ženy s Gréckom.

Mužská reprezentácia v súboji o 13.-16. pozíciu uspela v dueli s Luxemburskom v pomere 3:1. Do vedenia sme šli vďaka Pištejovi, no domáci Glod vyrovnal. Následne však zvládli svoje dvojhry naše dlhoročné opory. Šereda vyhral 3:0 s Michelym, Pištej 3:1 s Glodom a poslal tak Slovensko do boja o 13.-14. pozíciu, kde sa stretneme s Ruskom.

Ženy dnes prehrali s Gréckom tesne 2:3. O body sa postarali Kukuľková a Jurková.

 Muži – o 13.-16. miesto

Slovensko – Luxembursko 3:1

Pištej – Dielissen 3:0

Bai He – Glod 2:3

Šereda – Michely 3:0

Pištej – Glod 3:1

Ženy – o 25.-28. miesto

Slovensko – Grécko 2:3

Puchovanová – Toliou 1:3

Kukuľková – Christoforaki 3:0

Jurková – Zavitsanou 3:0

Kukuľková – Toliou 1:3

Puchovanová – Christoforaki 1:3

2 komentáre Already!

 1. Vladimír Pistej píše:

  Majstrovstvá Európy dospelých sa skončili a tak by som chcel poďakovať všetkým našim hracom aj hráčkam za predvedené výkony.
  Dievčatá oslabené o naše dve dlhodobo najlepšie baby uhrali podľa mna svoj štandard inak povedané to na čo teraz reálne majú výkonnosť.
  Muži boli v ťažkej skupine , čo sa napokon aj umiestnením jeho účastníkov v celkovom umiestnení aj potvrdilo a škoda že napokon naše 13 miesto nebolo omnoho lepšie ,aj keď neviem presne ale je asi najlepším umiestnením mužov na ME v ére samostatnosti.
  Veľké pozitívum však som videl v hre nášho mansaftu a to v tom že dokážeme cez vyrovnanosť nášho mužstva konkurovať aj najvyspelejším pingpongovym krajinám Európy.
  Netreba zabudnúť ani na to že nad teamom je tréner, ktorý má veľké hracske skúsenosti na tejto úrovni a toto je na takomto fóre nezastupitelna devíza. Na lavičke Nemecka sedí Jörg Roskopf a pri ňom další bývalý hráč Z.F.Kohnert. Francúzov koučuje P.Chila. Je super že takto je to aj u nás.
  Konečne s našou výpravu bol aj masér a nemuseli sme si zapožičiavat takéto služby od bratov Čechov alebo nemať tuto službu vôbec. Myslím si že aj toto je prínos a mala by to byt samozrejmosť.
  Dúfam že tento dovolím si povedať úspech bude ďalšou pozitívnou inšpiráciou pre mladších našich hráčov ,kandidatov na repre dres a že budú na sebe pracovať. Pracovať viac a intenzívne s kvalitnými protihráčmi či kvalitným sparingom, lebo myslieť si že stačí tréning denne 1,5 hodiny ,tak to je cesta do suterénu európskeho stolného tenisu v kategórii dospelých.
  Záverom ešte raz veľká vďaka všetkým čo na týchto ME pripravili pre nás veľa príjemných zážitkov a radosti nech už sú to hráči,hračky, tréneri,či zázemie v podobe funkcionárov alebo rodiny.
  Ďakujem!

 2. Vladimír Pistej píše:

  Opravujem meno bývalého nemeckého hráča ktorý sedel na lavičke Nemecka pri J.Roskopfovi bol Lars Hielscher a nie Ako som napísal v predchádzajúcom príspevku.
  Dakujem.

Pridať komentár