Víťaz Mildeho memoriálu: Finále bolo náročné, zvládol som ho takticky |

Víťaz Mildeho memoriálu: Finále bolo náročné, zvládol som ho takticky

Zľava: Samuel Kalužný, Zoltán Lelkeš, Alexander Valuch a Michal Pavolka.
FOTO: ŠKST RUŽOMBEROK

V druhý septembrový deň sa konal tradičný Mildeho memoriál. Na podujatí, ktoré pravidelne organizuje úspešný klub ŠKST Ružomberok, bojovali muži o druhú porciu bodov do série o Slovenský pohár.

V silnej konkurencii sa bojovalo o tri sady medailí. Okrem dvojhry mužov bola na programe aj individuálna súťaž žien, súperilo sa aj v družstvách mužov.

Najlepším hráčom turnaja sa stal jednoznačne Zoltán Lelkeš. Hráč SK Vydrany neprehral v celej súťaži družstiev a až do finále dvojhry mužov jediný set. V boji o zlato to už však nebolo také jednoznačné. Trojnásobný majster Slovenska v družstvách zviedol tuhý boj so Samuelom Kalužným, no päťsetovú bitku zvládol a stal sa tak víťazom Mildeho memoriálu.

„Do Ružomberka som cestoval s cieľom získania zápasovej praxe. Potrebujem sa rozohrať pred ETTU Cup-om a celkovo novým súťažným ročníkom. Cítil som sa dobre, išlo mi, bolo z toho nakoniec víťazstvo bez jedinej prehry na turnaji. Finále bolo náročné. Samo Kalužný je veľmi rýchly hráč, nechcel som sa s ním dostať do dlhých výmien. Podarilo sa mi ho takticky zdolať, a tak môžem vyjadriť len a len spokojnosť s mojím výkonom,“ hovorí Zoltán Lelkeš, odchovanec biskupického stolného tenisu.

Bronzovú priečku si vybojovali Alexander Valuch a Michal Pavolka.

V dvojhre žien si vo finále zahrali spoluhráčky z juniorskej reprezentácie. Navrch mala Tatiana Kukuľková, ktorá tak odsunula domácu Nikoletu Puchovanovú na druhé miesto.

Súťaž družstiev mužov sa stala korisťou ukrajinskej dvojice Andriy Siták – Valerij Rakov.

Medailisti

Dvojhra muži: 1. Zoltán Lelkeš, 2. Samuel Kalužný, 3.-4. Alexander Valuch, Michal Pavolka.

Dvojhra ženy: 1. Tatiana Kukuľková, 2.Nikoleta Puchovanová, 3.-4. Paula Čermáková, Lucia Kokavcová.

Družstvá muži: 1. Siták, Rakov, 2. Illáš, Lelkeš, Floro, 3.-4. Pavolka, Brat, Špánik, Peko.

1 Comment Already!

  1. Juraj Mlady píše:

    gratulujem Zolo

Pridať komentár